PVK nabídnou prohlídku laboratoří s rozborem vody zdarma

Pražské vodovody a kanalizace připravily na sobotu 23. března den otevřených dveří ve svých akreditovaných laboratořích. Ty se nacházejí v Dykově ulici 3 na Vinohradech, vstup je přes Zákaznické centrum PVK.

„Zájemců nabídneme zdarma orientační rozbor pitné vody, zejména té ze soukromých studní. Jedná se o stanovení ukazatelů, které je možné provést ihned na místě, a stanoveny budou výsledky základních chemických parametrů: dusičnany, tvrdost vody, pH, zákal a železo,“ informoval tiskový mluvčí společnosti Tomáš Mrázek.

Akce bude probíhat od 9 do 15 hodin. Každou půlhodinu bude moci přijít 15 osob. „Na prohlídku je nutná REGISTRACE, která bude spuštěna v úterý 5. března v devět hodin na webových stránkách www.pvk.cz,“ upřesnil Mrázek

Každý zájemce přinese 1,5 litru pitné vody v PET láhvi bez vzduchové bubliny, naplněné až po okraj (lze použít jen láhev od pitné vody). Tento rozbor je pouze informativní, nenahrazuje rozbor pitné vody, který stanovuje fyzikálně chemické a mikrobiologické ukazatele, které se provádějí dle vyhlášky Ministerstva zdravotnictví.

Svůj projekt www.estudanky.eu představí přímo v laboratořích Mladí ochránci přírody.